Czym właściwie jest plan wychowawczy i jak prawidłowo go przygotować?

Rozwód wiąże się z wieloma zmianami w życiu pary i kiedy do niego dochodzi trzeba załatwić wiele kwestii, które dotyczą obojga. Ważną kwestią jest na pewno sprawowanie opieki na dziecka, albo dziećmi jeśli małżeństwo je posiada. Aby właściwie sprawować opiekę nad dziećmi, rodzice mogą zdecydować się na przygotowanie planu wychowawczego. Co to takiego? Jak go prawidłowo sporządzić?

Czym jest plan wychowawczy ?

Plan wychowawczy, który często zwany jest także porozumieniem wychowawczym, to pewien rodzaj umowy, która zawarta jest między rodzicami, którzy zdecydowali się na rozwód. W takim planie wychowawczym ustalone zostają wszystkie zasady dotyczące opieki nad dzieckiem, która sprawowana będzie po rozwodzie rodziców. Jeśli chcesz zaczerpnąć opinii jak taki plan prawidłowo przygotować wejdź na stronę: https://porady.prawne.online/produkt/plan-wychowawczy-opieka-naprzemienna/.

Jakie główne informacje obejmuje plan wychowawczy ?

W planie wychowawczym zostaje umieszczonych wiele ważnych informacji, ale między innymi są to informacje dotyczące:

– gdzie i z kim dziecko lub dzieci będą mieszkały po rozwodzie,

– szczegółowy harmonogram spotkań,

– Wysokość oraz rodzaj płatności przyznanych świadczeń alimentacyjnych na dzieci,

– Zasady podejmowania wszelkich decyzji, które tyczą się dzieci.

Oprócz tych ważnych informacji umowa rodzicielska może posiadać również inne ważne informacje dotyczące tego z im dziecko spędza wakacje, ferie oraz święta, kto i kiedy przywozi i odbiera dziecko z przedszkola czy szkoły oraz wszelkie decyzje dotyczące opieki zdrowotnej.

Czy można skorzystać z gotowego wzoru planu wychowawczego?

Nie ma jasnego modelu tego, co powinien zawierać plan wychowawczy, należy go przygotować samodzielnie. W sieci można jednak znaleźć gotowe szablony, które ułatwiają sporządzenie tego dokumentu.

Wyżej wspomniane wzory można bez problemu znaleźć na stronach dotyczących prawa i rozwodów, ale także można go zakupić w kancelarii prawnej, gdzie zostanie dopasowany do potrzeb klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *