Nieruchomości w Warszawie ciągle drożeją. Gdzie znaleźć atrakcyjną ofertę mieszkań?

Każdego miesiąca w Warszawie oddawanych do użytku jest 1,4 tysiąca nowych nieruchomości mieszkalnych. Jednak nawet przy dużym popycie na domy mieszkalne w stolicy ceny wciąż rosną. Gdzie teraz kupisz mieszkania w Warszawie w atrakcyjnej cenie?

Jaką cenę trzeba zapłacić za nieruchomość mieszkalną na terenie Warszawy?

Ceny nieruchomości na terenie Warszawie stale rosną. Obecnie za metr kwadratowy nieruchomości mieszkalnej w stolicy płacimy ponad 10 tys. zł Cena dotyczy mieszkań zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym.

Przykładowo za mieszkanie w Warszawie o powierzchni 40 mkw trzeba zapłacić ponad 400 000 zł.

Ceny są wysokie przede wszystkim ze względu na duży popyt na nieruchomości. Na rosnące ceny mają również wpływ rosnące koszta ziemi, materiałów oraz opłaty związane za wykonaną pracę.

Jeśli chodzi o koszt mieszkania w Śródmieściu to trzeba zapłacić 14 000 zł za metr kwadratowy. Oczywiście możemy również znaleźć nieruchomości w bardziej przystępnych cenach.

W jakiej dzielnicy można znaleźć tanie mieszkanie?

Jeśli chcemy znaleźć tanie mieszkanie na terenie Warszawy to powinniśmy raczej szukać gdzieś na obrzeżach miasta oraz w okolicach prawego brzegu Wisły.

Dzielnice, w których możemy znaleźć mieszkanie w atrakcyjnej cenie:

1. Wawer – tutaj cena za metr kwadratowy zaczyna się od około 7,5 tysiąca złotych. Jedna z najpopularniejszy lokalizacji pod względem przystępnej ceny

2. Rembertów – w tej okolicy znajdziemy mieszkania zaczynające się od 8 tysięcy za metr kwadratowy.

3. Białołęka –jeśli chodzi o inwestycje Białołęka to znajdziesz różne mieszkania wahające się od 8,5-9 tys. zł za metr kwadratowy

4. Ursus – poszukując mieszkania w tym rejonie musisz liczyć się z kosztem ok. 9,5 tys. złotych za metr kwadratowy.

5. Wesoła – oferuje mieszkania w cenach około 8.5 tysiąca złotych za metr kwadratowy.

Do ustalenia ceny nieruchomości w Warszawie dostępnych jest wiele źródeł informacji. Należą do nich witryny deweloperów, na których można znaleźć ceny nowych i używanych nieruchomości, a także witryny z ogłoszeniami internetowymi, na których użytkownicy zamieszczają swoje oferty nieruchomości.

Czy da się zaoszczędzić kupując mieszkanie w Warszawie?

Wiele osób kupujących mieszkanie na terenie Warszawy poszukuje sprawdzonych sposobów na to, aby podczas zakupu nieruchomości zaoszczędzić. Czy jest to w ogóle możliwe?

Kupując mieszkanie w taniej dzielnicy dodatkowo można nieco zaoszczędzić decydując się mniejszy metraż oraz przygotować większy wkład własny podczas brania kredytu hipotecznego.

Ostateczną cenę za mieszkanie można spróbować negocjować z osobą sprzedającą. Wiele firm deweloperskich organizuje często ciekawe promocje na zakup mieszkania, zatem warto również też rozważyć taką opcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *