Prysznic – modele, montaż, cena

Żeby wybrać odpowiednią kabinę prysznicową trzeba wziąć najpierw pod uwagę powierzchnię łazienki, jaką mamy do dyspozycji oraz jej rozmiar. Warto także pamiętać o osobistych preferencjach osób, które będą korzystać z łazienki. Kabina prysznicowa może posiadać mały lub duży brodzik. Najczęściej jednak ludzie decydują się na średnią wielkość brodziku, która stanowi świetne rozwiązanie łączące oba pomysły. Posiadając dom z osobną łazienką i toaletą mamy większe pole do popisu niż w przypadku małego mieszkania w bloku. Najbardziej popularna na rynku jest obecnie kabina narożna, która nie powinna sprawić trudności w montażu nawet początkującym osobom. Ściany pomieszczenia powinny przylegać do takiej kabiny niezależnie od jej kształtu.

Modele kabin

Warto zwrócić uwagę, że sklepy oferują różne modele tej kabiny i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy znaleźć zarówno kwadratową narożną kabinę prysznicową jak i prostokątną, a nawet owalną. Modele są zaprojektowane tak, żeby pasowały do dużych oraz małych łazienek. Kabina prysznicowa umożliwia nam szybki prysznic, a jednocześnie pozwala oszczędzać wodę. Kąpiel w wannie jest oczywiście bardzo przyjemna, ale przy tym pochłania ogromne ilości pieniędzy. Niestety nie każdego stać na takie luksusy i nie każdy ma tyle czasu, dlatego większość ludzi decyduje się na kabinę prysznicową. Ciekawe propozycje możemy znaleźć na tanialazienka.com

Montaż kabiny

Na uwagę zasługuje także kabina prysznicowa przyścienna, która jednak jest trochę cięższa w montażu. Potrzebujemy do niej także zamontować dwie ścianki boczne, ponieważ bez nich możemy być pewni, że zalejemy łazienkę. Ostatnio coraz bardziej popularne stają się także kabiny okrągłe, a także półokrągłe. Zajmują one jednak więcej miejsca i są zdecydowanie droższe, dlatego też ludzie decydują się na nie rzadziej. Poza wyborem kabiny prysznicowej równie ważny jest także wybór baterii. To właśnie ona odpowiada za natrysk wodny i dlatego nie warto na niej oszczędzać.

Cena

Najtańszą baterię można kupić już za kilkadziesiąt złotych, ale czasami kupując kabinę prysznicową możemy ją otrzymać w gratisie. Warto jednak wydać trochę więcej pieniędzy, ponieważ bateria słabej jakości będzie musiała być wymieniona już po kilku miesiącach tworząc niepotrzebny wydatek, które moglibyśmy uniknąć. Dobrym pomysłem jest także kabina wolnostojąca, która jednak może być wstawiona tylko do dużej łazienki. Kształtem zazwyczaj przypomina ona okrąg, ale przy odrobinie szczęścia można trafić również na kwadratowe oraz prostokątne modele. Jest to większy wydatek, ale za to prezentuje się naprawdę świetnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *