Refundacja cewników dla seniorów – co trzeba wiedzieć?

Opieka nad osobami starszymi wymaga dość dużych nakładów finansowych zwłaszcza, jak mamy do czynienia z osobami chorymi. Pamiętać należy jednak o tym, że opiekunowie mogą liczyć na refundację produktów dla seniorów. Refundacja sprzętu urologicznego dotyczy nie tylko specjalistycznego sprzętu, ale również artykułów higienicznych.

Jakie produkty są refundowane przez NFZ?

Refundowane produkty dla seniorów bardzo dokładnie określa rozporządzenie Ministra zdrowia. Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje między innymi cewniki zewnętrzne i urologiczne, gorsety ortopedyczne, obuwie ortopedyczne, worki stomijne, czy też rurki tracheotomijne. Warto wspomnieć także i o tym, że refundacja obejmuje również artykuły higieniczne. Mowa tutaj przede wszystkim o pieluchomajtkach, wkładkach anatomicznych albo specjalnych podkładach.

Jakie są zasady?

Osoby, których interesuje refundacja cewników urologicznych 2020 powinny pamiętać o tym, że istnieją pewne limity, które dotyczą częstotliwości przyznawania dofinansowania. Jeżeli chodzi o cewki, worki stomijne i pieluchomajtki to dofinansowanie z funduszy NFZ przyznawane jest raz na miesiąc. W przypadku refundowanych produktów leczniczych, które objęte są stosownymi limitami miesięcznymi, zlecenie ważne jest przez cały miesiąc. Warto wspomnieć również i o tym, że nie można odebrać wymienionych powyżej artykułów wstecz. Możliwe jest jedynie wykonane zlecenia na kolejny miesiąc.

Refundacja NFZ cewniki – jak je odebrać?

Aby skorzystać z refundacji NFZ należy udać się do stosownego lekarza. Układem moczowym jak powszechnie wiadomo zajmuje się urologia, dlatego też aby otrzymać refundację na cewniki należy udać się do urologa. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że refundowane cewniki można odebrać także w aptece albo sklepie medycznym. Istnieje także możliwość zgłoszenia się w oddziale NFZ, gdzie można zatwierdzić zlecenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *