Czym się kierować przy zakupie butów dla dziecka?

Buty dziecięce muszą spełniać szereg wymagać. Powinny być bezpieczne i wygodne, ale także wytrzymałe, by dobrze znosiły dziecięce zabawy. Czym się kierować przy zakupie obuwia dziecięcego? Jaki model butów wybrać i jak ocenić komfort obuwia?

Buty dziecięce – po pierwsze: wygoda

Kupując buciki dla dziecka, na pierwszym miejscu należy stawiać bezpieczeństwo i komfort stopy, nie estetykę. Źle dopasowane buciki nie tylko będą powodować dyskomfort, ale mogą wywołać trwałe zniekształcenia stopy, a u małych dzieci opóźnić proces nauki chodzenia. Dlatego tak ważne jest, by kupować buty renomowanych marek, wykonane z wysokiej jakości materiałów, odpowiednio wyprofilowane, a najlepiej zaprojektowane z udziałem dziecięcych ortopedów, którzy dobrze znają potrzeby dziecięcych stópek.

Jak wybrać buty do nauki chodzenia?

Zakup pierwszych bucików to spore wyzwanie dla rodzica. Z tą decyzją nie należy się spieszyć – jeśli dziecko nie chodzi, buciki ze sztywną podeszwą nie tylko nie są mu potrzebne, ale wręcz mogą mu zaszkodzić. Maluszek musi mieć możliwość swobodnego ruchu i badania powierzchni. Buty do nauki chodzenia należy kupić, dopiero kiedy dziecko stawia pierwsze kroki. Te muszą być wyposażone w elastyczną podeszwę, która swobodnie się wygina i reagując na ruch, nie ogranicza swobody. Ważne, by buty były lekkie, miękko wykończone, by nie obcierały. Muszą luźno wchodzić na nóżkę, nie obcierać, ale też nie latać na stópce.

Na co zwrócić uwagę, wybierając buty do szkoły?

Podobnie kryteria powinny spełniać buty dla starszych dzieci. Buty do szkoły muszą być lekkie, solidne, wyposażone w elastyczną podeszwę. Dobrze, by w środku wyłożono je miękką i właściwie wyprofilowaną pod kątem wygody wkładką. Plusem będzie stabilizujący nogę sztywny zapiętek, a w przypadku małych dzieci także dopasowane do ich możliwości zapięcie na rzepy albo zatrzaski.

1 thought on “Czym się kierować przy zakupie butów dla dziecka?

  1. Wybór obuwia dla dziecka wydawać się może łatwym zadaniem, ale wcale takie nie jest. Obuwie dla maluszka musi być przede wszystkim wygodne i nie przeszkadzać w prawidłowym rozwoju stopy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *