Ekspres do kawy do biura – najważniejsze parametry. O czym musisz pamiętać?

Pobudza, usuwa zmęczenie, poprawia samopoczucie – kawa to napój, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie pracy. Jaki ekspres kawowy do biura warto kupić? Oto najważniejsze parametry techniczne, na które należy zwrócić uwagę przy jego wyborze według specjalistów z CoffeeON.

1. Rodzaj ekspresu

Kawę można przygotować w różnych typach ekspresów. Jako ekspres do firmy warto wybrać ten ciśnieniowy. Dlaczego? Zapewnia najlepszy smak kawy, a przy tym jest prosty w obsłudze.

Warto zdecydować się na automatyczny ekspres do kawy do biura, ponieważ dzięki niemu można bardzo łatwo przygotować napój bez potrzeby posiadania specjalnych umiejętności. Wystarczy wybrać typ kawy i jej parametry, by ekspres przyszykował ją sam.

2. Wydajność

Im większe biuro, tym wyższą wydajność powinien mieć ekspres do firmy. W małym biurze wystarczy urządzenie, które przygotowuje kilkadziesiąt filiżanek kawy, natomiast w większym to, którego wydajność wynosi nawet kilkaset filiżanek dziennie.

Warto pamiętać o tym, że zwykłe, domowe ekspresy mają znacznie niższą wydajność niż profesjonalne, co powoduje, że mogą być podatne na częstsze awarie.

3. Liczba napojów i ich parametry

Ekspres przeznaczony do biura powinien oferować także różnorodne warianty napojów. Przykładowo popularne ekspresy Franke pozwalają na przygotowanie nie tylko espresso czy cappuccino, ale także americano, latte macchiato, kawy parzonej, czekolady, herbaty, kawy z syropami.

Dodatkowym plusem jest możliwość zmiany parametrów kawy, na przykład jej intensywności, by dopasować ją do własnego gustu.

1 thought on “Ekspres do kawy do biura – najważniejsze parametry. O czym musisz pamiętać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *