Jak szybciej sprzedać mieszkanie? 3 sprawdzone metody

Nie możesz pozwolić sobie na czekanie na kupującego przez kilka miesięcy? Potrzebujesz pieniędzy za nieruchomość od razu? Gdy liczy się czas, zobacz, jak można sprzedać mieszkanie znacznie szybciej!

1. Obniżenie ceny mieszkania

Pierwszym sposobem jest zredukowanie ceny nieruchomości. Gdy będzie ona niższa od przeciętnych cen na rynku, wtedy przyciąga od razu uwagę kupujących, którzy są bardziej skłonni do podjęcia decyzji zakupowej.

Niższa cena nie gwarantuje jednak błyskawicznej transakcji i nie zwalnia właściciela z obowiązku przygotowania ogłoszenia oraz prezentowania oferty klientom.

2. Pomoc biura nieruchomości

Gdy posiadacz mieszkania nie ma czasu na samodzielną sprzedaż lub po prostu liczy się dla niego komfort, rozwiązaniem jest pomoc biura nieruchomości.

Biura nieruchomości zapewniają swoim klientom kompleksową obsługę, która włącza przygotowanie mieszkania do sprzedaży i obsługę zainteresowanych klientów. Dzięki swojemu doświadczeniu biuro może przyspieszyć całą transakcję. Rozległa baza klientów poszukujących nieruchomości powoduje, że często nie ma nawet potrzeby wystawiania ogłoszenia, by zawrzeć transakcję.

3. Sprzedaż w skupie mieszkań

Ekspresową transakcję jest w stanie zapewnić skup mieszkań w Katowicach za gotówę. Skupy nieruchomości zwykle odkupują je w terminie od 2 do 5 dni roboczych, dlatego jest to zdecydowanie najszybszy sposób na zawarcie umowy.

Skupy nieruchomości zapewniają swoim klientom kompletną pomoc w całej transakcji – od wykonania bezpłatnej wyceny, poprzez przygotowanie dokumentów, a skończywszy na umówieniu dogodnego terminu u notariusza. Wypłata pieniędzy następuje natychmiast po złożeniu podpisu na umowie.