Kiedy warto odwiedzić salon kosmetyczny?

Zbyt sucha, a może nadmiernie przetłuszczająca się? Ze zmarszczkami czy trądzikiem? Bardzo wrażliwa lub normalna? Każda cera wymaga odpowiedniej pielęgnacji niezależnie od swojego typu. W trosce o jej piękno warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów. Kiedy warto odwiedzić salon kosmetyczny?

Skóra sucha

Posiadaczki skóry suchej mogą skorzystać z pełnej palety zabiegów skoncentrowanych na swoim problemie – nadmiernie ściągniętej, a nawet łuszczącej się cerze, która jest podatna na powstawanie zmarszczek.

Wówczas salon kosmetyczny może zaoferować zabiegi skupione na nawilżeniu i regeneracji skóry, a także na efekcie anti-aging, czyli zapobieganiu oznakom starzenia.

Skóra tłusta

Także właścicielki cery tłustej powinny pomyśleć o wizycie w gabinecie kosmetycznym. Mogą wówczas skorzystać z zabiegów dedykowanych specjalnie dla nich:
– manualne oczyszczanie cery
– mikrodermabrazja
– peelingi chemiczne

Dzięki tym procedurom skóra będzie prezentować się czysto i świeżo, a nieestetyczne wypryski będą pojawiały się znacznie rzadziej.

Skóra dojrzała

Dojrzały wiek to także wskazanie do wizyty w salonie kosmetycznym. Oferowane zabiegi nie tylko pozwalają na zmniejszenie widoczności zmarszczek, ale również na poprawę jędrności i gęstości skóry, aby mogła wyglądać jeszcze młodziej.

Skóra z bliznami

Skóra z bliznami, w tym także bliznami potrądzikowymi to także skóra wymagająca profesjonalnej pielęgnacji.

Dobry salon kosmetyczny może zaoferować wtedy specjalne zabiegi skoncentrowane na zniwelowaniu widoczności blizn. Najlepsze efekty dają systematyczne peelingi chemiczne i mikrodermabrazja.

Skóra naczynkowa

Ta cera ma skłonność do zaczerwienienia oraz popękanych naczynek, czyli pajączków. W tym przypadku stosuje się dedykowane procedury kosmetyczne, które pozwalają na jej wyciszenie oraz zmniejszenie zaczerwienień. Jednocześnie nie podrażniają wrażliwej skóry.

Wobec tego salon kosmetyczny warto odwiedzać niezależnie od posiadanego typu cery. Kosmetyczka zasugeruje najlepsze zabiegi, by zadbać o skórę profesjonalnie!

Artykuł powstał we współpracy z https://bio-clinic.pl BIO CLINIC – Salon kosmetyczny Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *