Jak zaaranżować strefę prysznicową w łazience?

Nie ma nic bardziej orzeźwiającego niż szybki prysznic. To sprawdzony wybór zarówno do większych, jak i mniejszych łazienek. Przed montażem kabiny warto jednak zapoznać się z różnymi ofertami, by wybrać takie wyposażenie, z którym można stworzyć funkcjonalną i stylową strefę prysznicową. Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę!

1. Kabina prysznicowa

Dzisiaj w sprzedaży można znaleźć wiele typów kabin prysznicowych, które dzieli się na poniższe kategorie:
– kabiny z drzwiami rozsuwanymi – przesuwane na boki
– kabiny z drzwiami skrzydłowymi, uchylnymi – otwierane na zewnątrz
– kabiny walk in – ścianki prysznicowe bez drzwi

Kabina może być zamontowana jako narożna – to najpopularniejszy wybór, ale również jako przyścienna oraz wolnostojąca, która może znaleźć się w samym centrum łazienki.

Gdy w łazience jest mało miejsca, warto postawić na modele z drzwiami uchylnymi, na przykład drzwi prysznicowe firmy Aquaform, albo kabiny walk in. W większych metrażach można zastosować każdy typ kabiny.

Warto też wybrać kabinę z powłokami ochronnymi, by utrzymanie szkła w czystości było jeszcze łatwiejsze.

2. Brodzik

Dzisiaj najczęściej kupowane są niskie brodziki prysznicowe, na których osadza się kabinę. Brodziki te wykonuje się z wytrzymałego, odpornego na zarysowania akrylu. Do wyboru są brodziki narożne półokrągłe, kwadratowe, prostokątne.

Alternatywa to kabina bez brodzika. Montuje się wtedy odpływ liniowy lub punktowy. Jest to jednak bardziej wymagające pod kątem technicznym i nie można zastosować ich w każdym domu. Takie rozwiązanie jest nie tylko stylowe, ale pomaga też w utrzymaniu prysznica w czystości.

3. Zestaw prysznicowy

Bardzo duże znaczenie ma także dobór odpowiedniego zestawu prysznicowego, na który składają się bateria oraz natrysk. Standardowa słuchawka oraz deszczownica to dzisiaj najbardziej popularny duet.

Przy zakupie baterii pod prysznic warto postawić na jakość. Prysznicowe baterie łazienkowe frmy Crome to nowoczesne rozwiązanie dla wymagających klientów. Oprócz standardowych baterii w sprzedaży dostępne są także baterie prysznicowe termostatyczne, które utrzymują idealną temperaturę wody.

Ciekawa alternatywa dla zwykłych baterii to panele prysznicowe, na przykład panele natryskowe i natryski firmy Corsan. To nowoczesne wyposażenie łączące w sobie baterię i natrysk – deszczownicę oraz prysznic standardowy. Do wyboru jest szeroka gama kolorów, między innymi biel, czerń, szarość, czerwień.

1 thought on “Jak zaaranżować strefę prysznicową w łazience?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *