Rodzaje protez kończyn

Protezy kończyn umożliwiają każdej osobie, która utraciła kończynę wykonywanie nie tylko prostych codziennych czynności, ale także i uprawianie sportu. Jednak, aby było to możliwe, to należy dobrać jej odpowiedni model, który będzie idealnie dopasowany do oczekiwań pacjenta. Dzięki temu rzeczywiście będzie on mógł prowadzić życie, które wiódł przed utratą kończyny. To daje nadzieje na to, że mimo, że pacjent nie ma już dawnej kończyny to może nadal żyć tak jak chce.

Rodzaje protez

Proteza ramienia, a także proteza nogi nie składa się z jednego modelu, który będzie właściwy dla wszystkich. Każdy bowiem człowiek wiedzie zupełnie inne życie i oczekuje od protezy czegoś zupełnie innego. Dlatego jeśli chodzi o protezy kończyn to nie dobiera się tylko rozmiaru, ale także odpowiedni rodzaj, który będzie pozwalał na wykonywanie konkretnych czynności. Wyróżniamy więc protezy, które są zwykłymi plastikowymi nakładkami, które zazwyczaj stosuje się w przypadku rehabilitacji, specjalistyczne, a także o wiele bardziej zaawansowane, które do złudzenia przypominają utraconą kończynę.

Właściwy dobór i zaangażowanie

Jeśli proteza zostanie do pacjenta właściwie dobrana i ten będzie miał w sobie siłę zaparcia, aby walczyć o pełny powrót do formy, to jest to gwarancja sukcesu. Dzięki temu każda osoba, która utraciła kończynę ma szansę na pełny powrót do utraconego dawnego życia, a także do wykonywania czynności, które często były nie tylko codzienne, ale także ukochane. Każdy pacjent ma więc możliwość na życie pełną piersią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *