Skup mieszkania przez biuro nieruchomości – transakcja krok po kroku

Biura nieruchomości nie tylko mogą pomóc swojemu klientowi w sprzedaży mieszkania, ale również mogą je od niego odkupić. Jak przebiega skup nieruchomości?

1. Wycena mieszkania

Transakcja sprzedaży przez skup mieszkania przez biuro nieruchomości krok po kroku rozpoczyna się od kontaktu z firmą i od wykonania wyceny przedmiotu sprzedaży.

Na rynku działa wiele skupów nieruchomości, dlatego warto skontaktować się z kilkoma z nich działającymi w danej lokalizacji. Wyceny przeprowadzane są bezpłatnie i niezobowiązująco, dlatego można porównać otrzymane oferty i wybrać tę najkorzystniejszą dla siebie.

2. Podpisanie umowy kupna-sprzedaży

Po wybraniu odpowiedniej oferty wystarczy wyrazić chęć sprzedaży nieruchomości, a skup zajmie się resztą formalności. Pracownicy skupu przygotują umowę kupna-sprzedaży i umówią dogodny termin jej sygnowania w biurze notariusza.

W umowie kupna-sprzedaży znajdują się wszystkie szczegóły dotyczące transakcji, w tym dane stron, kwota sprzedaży, sposób wypłaty środków oraz przekazania nieruchomości nowemu właścicielowi.

3. Odbiór pieniędzy za mieszkanie

Bezpośrednio po podpisaniu umowy skup przekazuje klientowi wpłatę na jego konto bankowe. Środki księgowane są najczęściej tego samego lub następnego dnia roboczego.

Aby przeprowadzić sprzedaż mieszkania krok po kroku jeszcze łatwiej, warto zatem skorzystać z pomocy skupu nieruchomości. Transakcja może odbyć się wtedy błyskawicznie, a środki na koncie można mieć nawet w kilka dni roboczych – bez czasochłonnego czekania na zgłoszenie się kupujących.

Sprawdź więcej na: investore.pl

3 thoughts on “Skup mieszkania przez biuro nieruchomości – transakcja krok po kroku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *