Specjalistyczna odzież dla bezpieczeństwa pracy

Praca fizyczna w trudnych warunkach czy na zewnątrz budynków, przy różnorodnych wykopach lub innych tego rodzaju czynnościach, wymagać będzie wykorzystania specjalistycznej odzieży roboczej. Taką z pewnością jest odzież ostrzegawcza. Ważne by była profesjonalnie wykonana i wykończona z dbałością o szczegóły. A taką odzież znajdziemy nie gdzie indziej, jak u dobrego producenta. Odzież Dako poleca się wymagającym kupującym.

Odzież zgodna z normami

Odzież ostrzegawcza nie może być odzieżą byle jaką. Tu liczy się staranność jej wykonania i sprostanie wszystkim aktualnie obowiązującym normom. W ofercie producenta Dako znajdziemy więc odzież wyprodukowaną zgodnie z zaleceniami normy PN-EN 471:2005. Odzież tego rodzaju powinna być bowiem dobrze widoczna nie tylko po zmroku czy w nocy, ale również i za dnia. Materiały do jej wykończenia również nie mogą być przypadkowe i składać się powinny przynajmniej z tła o powierzchni co najmniej 0,5 mkw., jak również materiału odblaskowego, który swój udział w powierzchni ma w wysokości 0,13 mkw. Dodatkowo pod uwagę wziąć należy także szczególne wymagania dotyczące barwy czy odblaskowości – dla wszystkie te szczegóły najlepiej znane są rzecz jasna dobremu producentowi odzieży ostrzegawczej, specjalizującemu się w wypuszczaniu produktów odzieżowych na rynek.

Szeroki wybór asortymentu

Odzież ostrzegawcza od polecanego producenta odzieży ochronnej i roboczej to nie tylko kurtki czy spodnie robocze odblaskowe, ale również funkcjonalne kamizelki odblaskowe. W szerokim asortymencie dostępnej odzieży z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. A co jeszcze sprawia, że ta odzież ostrzegawcza jest tak chętnie wybierana? To charakteryzująca ją wysoka odporność wybarwień na pranie, także to chemiczne oraz zwiększone natężenie światła, które widać szczególnie w warunkach pracy na powietrzu.

O czym pamiętać podczas wyboru odzieży?

Wybierając odzież ostrzegawczą zwrócić należy uwagę na rodzaj i natężenie oświetlenia, natężenie ruchu czy odległość od strefy, w której poruszają się pojazdy. Do tego wszystkiego należy dopasować swój ostateczny wybór, by pracować w pełni bezpiecznie i zgodnie z przepisami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *