Wanny 140×70 – wymiar przemawiający za wygodą

Trend na prostą formę wanny

Była moda na żeliwne wanny o książęcych kształtach, stojące na fikuśnych nóżkach. Był i trend na wanny trójkątne z nowatorskim siedziskiem, ulokowanym w rogu armatury. Asortyment wanien nadal jest bardzo szeroki, ale od kilku już lat, popularnym i najczęściej wybieranym kształtem są wanny prostokątne. Dlaczego? Prota forma odznacza się wieloma zaletami, które przemawiają na jej korzyść i wpływają na komfort użytkowania. Montaż wanny jest uzależniony od predyspozycji przestrzennych, jakie prezentuje łazienka i pozostałych sprzętów, jakie są przewidziane w jej wyposażeniu. Wanna powinna być takiej wielkości i kształtów, aby nie zajmowała całej łazienki, ale była jej spójnym elementem.

Wanna na wymiar

Najbardziej uniwersalnym rozmiarem wanny jest 140x70cm, który odznacza się bardzo kompaktowym kształtem, jaki można dopasować do stref funkcjonalnych łazienki, a jednocześnie przynosi wiele komfortu z użytkowania przez domowników. Zasadą kupna wanny powinien być między innymi wzrost gospodarzy, którzy każdego dnia będą korzystali z urządzenia. Wanna nie powinna być za mała, dlatego podczas jej wyboru, warto do niej wejść i się przymierzyć. Armatura o wymiarach 140x70cm pozwala na komfortowe zażywanie kąpieli zarówno pod względem długości, jak i szerokości sprzętu. Wanny odznaczają się także zróżnicowaniem wyprofilowania swoich wnętrz, które mogą mieć kanty, zaokrąglone brzegi, lub ergonomicznie dopasowane dno. Wszystkie czynniki dyktują wygodę z jej korzystania, oraz design przejawiający zróżnicowane style.

Z czego zrobiona jest wanna ?

Wybór wanny może być także uzależniony pod kątem materiału, jaki został użyty do wykonania sprzętu. Wśród najbardziej popularnych surowców wyróżnić można stal i żeliwo, jednak to akryl jest materiałem konsumpcyjnym, którego najczęściej wybierają klienci. Wanny 140x70cm wykończone akrylem są stosunkowo tanim asortymentem, a jednocześnie odznaczającym się właściwą jakością, która służy przez lata. Dodatkowo akryl ma właściwości termoizolacyjne, dlatego napuszczona do wanny woda, długo utrzymuje swoją temperaturę. Wanna 140x70cm to z pewnością kompaktowe zagospodarowanie przestrzeni łazienki, które doda jej stylu, ale i funkcjonalności. Ciekawe rozwiązania designu tych urządzeń stwarzają nieograniczone możliwości w urządzaniu pomieszczeń kąpielowych.

Źródło: https://tanialazienka.com/wanny-140×70.html