5 kurortów nad Bałtykiem z najpiękniejszymi plażami

Przy wyborze wakacyjnego kierunku wypoczynku nad Bałtykiem warto zwrócić uwagę na te miejscowości, które mają najpiękniejsze plaże. To tam można poświęcić się wypoczynkowi w rytmie szumu fal. Gdzie się wybrać? Oto 5 propozycji dla poszukiwaczy relaksu!

Gdzie są najpiękniejsze plaże nad Morzem Bałtyckim?

1. Świnoujście – od lat polecane jest jako miejsce wakacyjnego wypoczynku. Nadmorska plaża ciągnie się tam przez aż 10 km, obejmując wyspy Uznam i Wolin. Od lat otrzymuje ona prestiżowy certyfikat „Błękitnej Flagi”.
2. Sarbinowo – szeroka plaża z drobnym, jasnym piaskiem, która zachwyca swoimi widokami i zapewnia wyjątkowy odpoczynek.
3. Ustka – w miejscowości zlokalizowane są dwie popularne plaże – Ustka Wschód i Ustka Zachód.
4. Mielno – ten nadmorski kurort wyróżnia się doskonale przygotowanym kąpieliskiem, które co roku odwiedzane jest przez wielu wczasowiczów.
5. Gdynia Orłowo – plaża ta także uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w Polsce, dlatego warto uwzględnić ten kierunek w swoich wakacyjnych planach.

Jak zaplanować swoje wakacje nad Bałtykiem?

Wybór miejscowości z piękną plażą to jednak jeszcze nie wszystko, aby wypoczynek nad Bałtykiem był w pełni udany. Poza tym warto także pamiętać o komfortowym noclegu, który, w miarę możliwości, będzie zlokalizowany blisko wybrzeża.

Nowoczesne apartamenty Świnoujście – to jedna z najpopularniejszych ofert dla osób poszukujących udanego wypoczynku nad Bałtykiem przeznaczona dla singli, par i rodzin. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się online.