Czy skupy nieruchomości to firmy, którym można zaufać?

Na polskim rynku działa wiele firm zajmujących się skupem nieruchomości. Czy są one godne zaufania? Sprawdzamy, czym dokładnie zajmują się skupy i doradzamy, kiedy warto z nich skorzystać.

Czym zajmują się firmy skupujące nieruchomości?

Firmy trudniące się skupem nieruchomości są obecnie dostępne w miastach na terenie całego kraju. Prowadzą one skup nieruchomości za gotówę i odkupują je od klientów bezpośrednio, bez pośredników, co znacznie przyspiesza całą transakcję. W efekcie pieniądze za sprzedaną nieruchomość można otrzymać w ciągu paru dni.

Skupy te prowadzą odkup nieruchomości różnych typów, w tym:
– Domów jednorodzinnych,
– Mieszkań,
– Lokali użytkowych,
– Gruntów,
– Kamienic.

W skupie można także odsprzedać nieruchomości sprawiające problemy w sprzedaży, przykładowo z długami, do remontu, z lokatorem, będące współwłasnością.

Czy transakcja ze skupem nieruchomości jest bezpieczna?

Skupy nieruchomości są legalnie działającymi firmami, które prowadzą transakcje według obowiązujących przepisów prawa.

Transakcje odbywają się na jasnych zasadach, a klient zawsze może liczyć na pomoc w wyjaśnieniu wszystkich kwestii. Umowa jest podpisywana notarialnie, dlatego ma ona odpowiednią moc prawną.

Gdy zastanawiasz się, jak bezpiecznie sprzedać dom czy mieszkanie, skup nieruchomości będzie zatem dobrym wyborem.

Skup nieruchomości – o czym trzeba pamiętać?

Korzystając z pomocy skupów nieruchomości, trzeba pamiętać, że oferują one wypłatę środków w niższej wysokości od wartości nieruchomości.

Wobec tego wtedy, gdy planuje się sprzedaż domu czy mieszkania w skupie, zaproponowana kwota będzie niższa niż przy sprzedaży samodzielnej. Z drugiej strony jest to sposób na szybką i bezproblemową transakcję, co w głównej mierze decyduje o popularności skupów wśród klientów. Koniecznie zajrzyj do artykułu napisanego we współpracy z lontegro.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *