Rozliczenie roczne biznesu w Danii

Gdy zakładasz firmę w Danii, musisz pamiętać o tym, że ma ona szereg obowiązków. Wśród nich znajduje się również rozliczenie roczne. Na czym dokładnie polega? Jak je wykonać?

Czym jest roczne rozliczenie firmy?

Pod pojęciem jak rozliczenie roczne biznesu w Danii znajduje się forma rozliczenia z całego poprzedniego roku podatkowego. Przedsiębiorca ma wtedy obowiązek przygotowania deklaracji podatkowej i złożenia jej do duńskiego Urzędu Skarbowego, czyli SKAT.

Wobec tego duńskie rozliczenie roczne jest analogiczne do polskiego rozliczenia, które prowadzą osoby fizyczne i prawne.

Jak wykonać duńskie rozliczenie roczne?

Aby wykonać swoje rozliczenie roczne w Danii jako przedsiębiorca, trzeba zastosować do tego celu numer CPR (Personnummer). Dodatkowo podmioty posiadające kody NemID lub Tastselv mogą przeprowadzić całą procedurę online.

Rozliczenie wykonuje się na bazie formularza zeznania podatkowego, które w języku duńskim określane jest jako Selvangivelse. Przedsiębiorca otrzymuje je na swój adres, pod którym zarejestrował działalność.

Swoje rozliczenie roczne biznesu w Danii należy wykonać w terminie do 1 lipca!

Warto pamiętać o tym, że w Danii można skorzystać z różnych ulg podatkowych, na przykład związanych z najmem, mediami, kosztami podróży. Trzeba przy tym przedstawić odpowiednie dowody poniesienia kosztów.

Czy firma w Danii musi wykonywać rozliczenie roczne samodzielnie?

Duńska firma może we własnym zakresie prowadzić wszystkie swoje rozliczenia, jednak nie jest to jedyna opcja. Drugim rozwiązaniem jest skorzystanie z usług oferowanych przez biura rachunkowe.

Biuro rachunkowe w Danii może kompleksowo zająć się wszystkimi sprawami księgowymi, podatkowymi, kadrowo-płacowymi za swojego klienta. Polacy prowadzący swój biznes w Danii mogą również skorzystać z pomocy biur świadczących usługi w języku polskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *