Szary, czerwony, a może biały – jak dobrać kolor elewacji?

Kolor budynku decyduje o jego charakterze. Szeroka gama farb, a także innych materiałów elewacyjnych powoduje, że możliwa jest realizacja nawet bardzo intrygujących projektów. Przed zakupem warto jednak przetestować różne zestawienia. Jak to zrobić?

Projekty elewacji online

Poszukiwania najlepszych materiałów warto rozpocząć od przejrzenia fotografii, jakie można znaleźć w internecie. W sieci czeka wiele inspiracji, spośród których można wyselekcjonować idealny projekt elewacji domu jednorodzinnego.

Mnóstwo pomysłów na wykończenie elewacji znajduje się na stronach producentów materiałów, w serwisach wnętrzarskich, a także na portalach społecznościowych.

Programy do projektowania elewacji

Bardzo pomocny w doborze pasujących materiałów i ich kolorów będzie również program do projektowania elewacji budynków. Można skorzystać z niego online, ale również pobrać i zainstalować na swoim komputerze.

Za pomocą takiego oprogramowania można łatwo przetestować rozmaite warianty wykończenia, nakładając wirtualnie materiały na ściany, a nawet tworzyć wizualizacje 3D prezentujące budynek.

Próbki i testery materiałów

Gdy chcemy uniknąć wykańczania elewacji w ciemno, najlepiej wcześniej przetestować wyselekcjonowane materiały. Wielu producentów oferuje próbki swoich farb oraz innych artykułów, dlatego można sprawdzić, jak będą one wyglądać na żywo na ścianie budynku.

Warto więc poświęcić nieco więcej czasu na wybranie odpowiednich materiałów wykończeniowych na elewację swojego domu, aby po zakończeniu prac efekt mógł spełnić wszystkie oczekiwania.

1 thought on “Szary, czerwony, a może biały – jak dobrać kolor elewacji?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *